Panasonic Electronic Components ERJ-S06J914V
ERJ-S06J914V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S06J914V
Brief Description
RES SMD 910K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-S06J914V.pdf
Availability of ERJ-S06J914V
QUANTITY
ERJ-S06J914V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S06J914V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S06J914V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S06J914V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S06J914V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S06J914V Details Description
Related parts for ERJ-S06J914V
HEADER PROTECTED 24 POS RT ANGLE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 38POS R/A 5MM datasheet.pdf
OSC XO 13.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.200" (5.08mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
OSC MEMS 19.20MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf