Panasonic Electronic Components ERJ-S08F1023V
ERJ-S08F1023V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S08F1023V
Brief Description
RES SMD 102K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-S08F1023V.pdf
Availability of ERJ-S08F1023V
QUANTITY
ERJ-S08F1023V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S08F1023V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S08F1023V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S08F1023V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S08F1023V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S08F1023V Details Description
Related parts for ERJ-S08F1023V
CONN HEADER 90POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 98 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN HEADER .100 2ROW R/A 12POS datasheet.pdf
IC SUPERVISOR ADJ HYSTER SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 182K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK FEED-THRO GRAY datasheet.pdf
DATAMATE J-TEK POS DIL FEMALE datasheet.pdf
MOD,1 PID,RELAT OUT+HCM datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf