Panasonic Electronic Components ERJ-S08F1821V
ERJ-S08F1821V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S08F1821V
Brief Description
RES SMD 1.82K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-S08F1821V.pdf
Availability of ERJ-S08F1821V
QUANTITY
ERJ-S08F1821V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S08F1821V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S08F1821V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.82k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S08F1821V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S08F1821V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S08F1821V Details Description
Related parts for ERJ-S08F1821V
RES SMD 27K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
11P MTA156 CONN ASSY 22AWG LF datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANS W/BASE 8SOP datasheet.pdf
CONN CAP FOR 1K-1E-1L RCPT IP68 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
REAL SEAL FOR 2 CKTS H/C datasheet.pdf
DIODE ZENER 200V 5W SMBJ datasheet.pdf
CONN JACK 20POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 6.3V X6S 0603 datasheet.pdf