Panasonic Electronic Components ERJ-S08F2430V
ERJ-S08F2430V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S08F2430V
Brief Description
RES SMD 243 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-S08F2430V.pdf
Availability of ERJ-S08F2430V
QUANTITY
ERJ-S08F2430V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S08F2430V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S08F2430V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S08F2430V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S08F2430V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S08F2430V Details Description
Related parts for ERJ-S08F2430V
PHOTODIODE IR 960NM SIDE LOOK datasheet.pdf
IC OPAMP GP 25KHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 44PS DL T/H 15AU datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 3/8-24 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 21.8VWM 39.1VC SMC datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS W/PIN JAM NUT datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND WHITE 1000' datasheet.pdf
RES 5.62 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
RES 118 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf