Panasonic Electronic Components ERJ-S08F4993V
ERJ-S08F4993V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S08F4993V
Brief Description
RES SMD 499K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-S08F4993V.pdf
Availability of ERJ-S08F4993V
QUANTITY
ERJ-S08F4993V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S08F4993V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S08F4993V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S08F4993V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S08F4993V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S08F4993V Details Description
Related parts for ERJ-S08F4993V
CONN HEADR BRKWAY .100 14POS R/A datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY DETECT HF SOT-23 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 4.1PF 10V 0201 datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 4.6MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC FPGA 178 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 976K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SR BTS CB FT 10 ASY datasheet.pdf
ENABLE GRIP SWITCH datasheet.pdf
IND METAL PNL 5MM RED DIFF 12VDC datasheet.pdf