Panasonic Electronic Components ERJ-S08F52R3V
ERJ-S08F52R3V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S08F52R3V
Brief Description
RES SMD 52.3 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-S08F52R3V.pdf
Availability of ERJ-S08F52R3V
QUANTITY
ERJ-S08F52R3V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S08F52R3V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S08F52R3V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)52.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S08F52R3V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S08F52R3V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S08F52R3V Details Description
Related parts for ERJ-S08F52R3V
CAP TRIMMER 4.5-20PF 100V SMD datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 80MSPS 64-QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 8POS 5M datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 20% 7.5V FLTPCK datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 0.1W CST3 datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 2 PORT datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SENSOR SNT-4A datasheet.pdf
LIMIT SWSEALED CROSSROLLER datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf