Panasonic Electronic Components ERJ-S08F6343V
ERJ-S08F6343V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S08F6343V
Brief Description
RES SMD 634K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-S08F6343V.pdf
Availability of ERJ-S08F6343V
QUANTITY
ERJ-S08F6343V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S08F6343V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S08F6343V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S08F6343V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S08F6343V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S08F6343V Details Description
Related parts for ERJ-S08F6343V
IC DDR2 SDRAM 512MBIT 60FBGA datasheet.pdf
IC REG BOOST 2.8V 0.95A 10MSOP datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS SKT datasheet.pdf
FINISHING WHEEL 6X2X1" 6A CRS datasheet.pdf
CAP CER 18PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf