Panasonic Electronic Components ERJ-S08F7502V
ERJ-S08F7502V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S08F7502V
Brief Description
RES SMD 75K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-S08F7502V.pdf
Availability of ERJ-S08F7502V
QUANTITY
ERJ-S08F7502V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S08F7502V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S08F7502V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S08F7502V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S08F7502V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S08F7502V Details Description
Related parts for ERJ-S08F7502V
CONN DIN 13POS FEMALE PCB datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 10K OHM 1506 datasheet.pdf
IC 2SLT PC CARD/SC CTLR 288-BGA datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 768B OTP 28SOIC datasheet.pdf
IC DETECTOR RF POWER SC70-6 datasheet.pdf
HARD CASE HVY DTY 190 SERIES I datasheet.pdf
IGBT MOD DUAL 1700V 150A A SER datasheet.pdf
BRD CRYPTORF READER AT88RF1354 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG PINK 500' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156" datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.5V 500MW SOD80 datasheet.pdf