Panasonic Electronic Components ERJ-S08F78R7V
ERJ-S08F78R7V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S08F78R7V
Brief Description
RES SMD 78.7 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-S08F78R7V.pdf
Availability of ERJ-S08F78R7V
QUANTITY
ERJ-S08F78R7V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S08F78R7V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S08F78R7V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)78.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S08F78R7V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S08F78R7V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S08F78R7V Details Description
Related parts for ERJ-S08F78R7V
CONN HEADER 30POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES 150 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 7.68K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
254 TB SPR CLA 90D B/T datasheet.pdf
RES 22 OHM 3.75W 5% AXIAL datasheet.pdf