Panasonic Electronic Components ERJ-S08F8252V
ERJ-S08F8252V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S08F8252V
Brief Description
RES SMD 82.5K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-S08F8252V.pdf
Availability of ERJ-S08F8252V
QUANTITY
ERJ-S08F8252V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S08F8252V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S08F8252V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S08F8252V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S08F8252V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S08F8252V Details Description
Related parts for ERJ-S08F8252V
TWIST LOCK DUAL .5"DIA 3.15" L datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 230A SOT-227B datasheet.pdf
TAPE POLYESTER 38.1MM CIR 100/PK datasheet.pdf
RES 3.57K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
BUMPER CYLIN 0.378" DIA CLR datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK REST MNT NYLON datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 0.100" SMT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
26500 55C 55#20 P PLUG SS WC datasheet.pdf
26500 12C 12#12 P RECP AN WC datasheet.pdf
Multichannel 96 kHz Codec IC datasheet.pdf