Panasonic Electronic Components ERJ-S08F97R6V
ERJ-S08F97R6V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S08F97R6V
Brief Description
RES SMD 97.6 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-S08F97R6V.pdf
Availability of ERJ-S08F97R6V
QUANTITY
ERJ-S08F97R6V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S08F97R6V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S08F97R6V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)97.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S08F97R6V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S08F97R6V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S08F97R6V Details Description
Related parts for ERJ-S08F97R6V
CONN EDGECARD 150PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 2A 40 MOHM TH datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
OSC XO 10.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 866 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
NYLON INSL W/INSULATION GRIP DIS datasheet.pdf
FPA/C 693MDL733 1.0M datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
OSC OCXO 12.8MHZ SNWV PC PIN datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
8W DC/DC CONV SMD 1.6KV datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 3POS datasheet.pdf