Panasonic Electronic Components ERJ-S08J431V
ERJ-S08J431V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S08J431V
Brief Description
RES SMD 430 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-S08J431V.pdf
Availability of ERJ-S08J431V
QUANTITY
ERJ-S08J431V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S08J431V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S08J431V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S08J431V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S08J431V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S08J431V Details Description
Related parts for ERJ-S08J431V
IC TRANSCVR TRI-ST 16BIT 56VFBGA datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 5V 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGE CARD DL 60POS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
LMTD AVLBLTY PLS TRY S1DXM SERIE datasheet.pdf
381 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
CAP CER 220PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE datasheet.pdf
4UF 450V 11.13X38.1 85C AXI datasheet.pdf