Panasonic Electronic Components ERJ-S12F1913U
ERJ-S12F1913U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12F1913U
Brief Description
RES SMD 191K OHM 1% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12F1913U.pdf
Availability of ERJ-S12F1913U
QUANTITY
ERJ-S12F1913U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12F1913U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12F1913U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12F1913U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12F1913U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12F1913U Details Description
Related parts for ERJ-S12F1913U
IC MCU 8BIT 7KB OTP 40DIP datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 7.69"L X 7.69"W datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ8 PG29 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FOPC,BOA,20DB,SC/UPC,SM,BP datasheet.pdf
CABLE CAT6 8COND 23AWG WHT 1000' datasheet.pdf
LED AMBER 2MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 1M OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TE-VM122LG-180 datasheet.pdf
CONN SOCKET .35MM 40POS PWR TERM datasheet.pdf