Panasonic Electronic Components ERJ-S12F2401U
ERJ-S12F2401U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12F2401U
Brief Description
RES SMD 2.4K OHM 1% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12F2401U.pdf
Availability of ERJ-S12F2401U
QUANTITY
ERJ-S12F2401U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12F2401U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12F2401U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12F2401U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12F2401U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12F2401U Details Description
Related parts for ERJ-S12F2401U
RES SMD 80.6 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 3A 18 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS R/A datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 05VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 232K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS PIN datasheet.pdf
IC SYNC FIFO 4096X36 10NS 128QFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
MCU 32BIT 64KB M3 PRO 64QFN datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf