Panasonic Electronic Components ERJ-S12F2552U
ERJ-S12F2552U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12F2552U
Brief Description
RES SMD 25.5K OHM 1% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12F2552U.pdf
Availability of ERJ-S12F2552U
QUANTITY
ERJ-S12F2552U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12F2552U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12F2552U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)25.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12F2552U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12F2552U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12F2552U Details Description
Related parts for ERJ-S12F2552U
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
IC VOLT DET 4.38V LOW SC70-3 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.1A SC70 datasheet.pdf
RES SMD 1.65K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
FOOT ELEMENT 72MM WIDE MOUNTING datasheet.pdf