Panasonic Electronic Components ERJ-S12F3000U
ERJ-S12F3000U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12F3000U
Brief Description
RES SMD 300 OHM 1% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12F3000U.pdf
Availability of ERJ-S12F3000U
QUANTITY
ERJ-S12F3000U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12F3000U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12F3000U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12F3000U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12F3000U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12F3000U Details Description
Related parts for ERJ-S12F3000U
CAP TANT 330UF 10V 20% 2924 datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MODEM SOCKET EV-DO 800/1900 datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 20V 20% 1410 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 301 OHM 1% 30W datasheet.pdf
RES SMD 5.1 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 300K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 1W DO204AL datasheet.pdf
DIODE MODULE 60V TO244AB datasheet.pdf
SOLDERING TIP F SPI 27 1.2MM ST datasheet.pdf