Panasonic Electronic Components ERJ-S12F3013U
ERJ-S12F3013U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12F3013U
Brief Description
RES SMD 301K OHM 1% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12F3013U.pdf
Availability of ERJ-S12F3013U
QUANTITY
ERJ-S12F3013U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12F3013U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12F3013U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12F3013U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12F3013U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12F3013U Details Description
Related parts for ERJ-S12F3013U
CONN HEADER 44POS SNGL 2MM T/H datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
MODULE PLUG-IN PIC24EP64MC204 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 10V X7R 0508 datasheet.pdf
8X PCIE CABLE ASSY datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1.6A DO220AA datasheet.pdf
HDM 5SMPR075F120F G datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.025 TIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS PIN datasheet.pdf