Panasonic Electronic Components ERJ-S12F3903U
ERJ-S12F3903U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12F3903U
Brief Description
RES SMD 390K OHM 1% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12F3903U.pdf
Availability of ERJ-S12F3903U
QUANTITY
ERJ-S12F3903U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12F3903U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12F3903U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12F3903U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12F3903U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12F3903U Details Description
Related parts for ERJ-S12F3903U
RES SMD 28K OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 4 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 76MA 12 OHM SMD datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL R/A 40POS datasheet.pdf
RES 42.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
STRIP UNMARK 8 STD datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 15 OHM 2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf