Panasonic Electronic Components ERJ-S12F3921U
ERJ-S12F3921U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12F3921U
Brief Description
RES SMD 3.92K OHM 1% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12F3921U.pdf
Availability of ERJ-S12F3921U
QUANTITY
ERJ-S12F3921U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12F3921U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12F3921U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12F3921U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12F3921U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12F3921U Details Description
Related parts for ERJ-S12F3921U
CARD EDGE 36POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.25W SOT363 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100" SMD R/A datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR UCC28950-442 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 20pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 20.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf