Panasonic Electronic Components ERJ-S12F4023U
ERJ-S12F4023U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12F4023U
Brief Description
RES SMD 402K OHM 1% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12F4023U.pdf
Availability of ERJ-S12F4023U
QUANTITY
ERJ-S12F4023U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12F4023U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12F4023U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)402k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12F4023U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12F4023U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12F4023U Details Description
Related parts for ERJ-S12F4023U
CONN PCB IDC 40POS W/COVER LIP datasheet.pdf
IC DVR LSR DIODE 155MBPS 24-SSOP datasheet.pdf
SCREWDRIVER PHILLIPS #00 6.06" datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 6A DPAK datasheet.pdf
CONN PLUG 54POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 36PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 20W datasheet.pdf