Panasonic Electronic Components ERJ-S12F4323U
ERJ-S12F4323U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12F4323U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 432K OHM 1% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12F4323U.pdf
Availability of ERJ-S12F4323U
QUANTITY
ERJ-S12F4323U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12F4323U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12F4323U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12F4323U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12F4323U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12F4323U Details Description
Related parts for ERJ-S12F4323U
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RELAY SSR SPST 20A 24VAC DIN MT datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 72POS 2MM T/H datasheet.pdf
RES 27.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 19.6 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RACK FRAME datasheet.pdf
FBCON TERM.D EX FM DISTRIB datasheet.pdf
DIODE ZENER 130V 1W DO204AL datasheet.pdf
RES SMD 4.22KOHM 0.01% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CABLE DUCT BRACKET datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf