Panasonic Electronic Components ERJ-S12F4323U
ERJ-S12F4323U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12F4323U
Brief Description
RES SMD 432K OHM 1% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12F4323U.pdf
Availability of ERJ-S12F4323U
QUANTITY
ERJ-S12F4323U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12F4323U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12F4323U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12F4323U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12F4323U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12F4323U Details Description
Related parts for ERJ-S12F4323U
CAP FILM 6800PF 5% 100VDC 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 111VWM 179VC SMA datasheet.pdf
CONN FERRULE DIN 1AWG OLIVE datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 16V JB 0201 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 120W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
INS BNCM CABLE MINALG 75OHM 200C datasheet.pdf