Panasonic Electronic Components ERJ-S12F4753U
ERJ-S12F4753U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12F4753U
Brief Description
RES SMD 475K OHM 1% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12F4753U.pdf
Availability of ERJ-S12F4753U
QUANTITY
ERJ-S12F4753U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12F4753U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12F4753U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)475k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12F4753U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12F4753U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12F4753U Details Description
Related parts for ERJ-S12F4753U
CARDEDGE 70POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS WALL MT PINS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CABLE BETWEEN GT-01 24VDC TYPE datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
RES 69.8K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.047 UF 10% 300 VAC RA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS PIN datasheet.pdf