Panasonic Electronic Components ERJ-S12F5110U
ERJ-S12F5110U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12F5110U
Brief Description
RES SMD 511 OHM 1% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12F5110U.pdf
Availability of ERJ-S12F5110U
QUANTITY
ERJ-S12F5110U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12F5110U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12F5110U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)511
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)