Panasonic Electronic Components ERJ-S12F5233U
ERJ-S12F5233U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12F5233U
Brief Description
RES SMD 523K OHM 1% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12F5233U.pdf
Availability of ERJ-S12F5233U
QUANTITY
ERJ-S12F5233U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12F5233U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12F5233U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)523k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12F5233U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12F5233U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12F5233U Details Description
Related parts for ERJ-S12F5233U
IC MPU XSCALE 400MHZ 492BGA datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 12A IPAK datasheet.pdf
IC FLASH 64GBIT 52VLGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS PIN datasheet.pdf
SENSOR PROX PNP 3.3MM 12-24VDC datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 5POS THRUHL datasheet.pdf
DSUB 8X8 M PCB G T datasheet.pdf
CONN HSG INSERT 2POS PIN datasheet.pdf
OSC XO 29.4912MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf