Panasonic Electronic Components ERJ-S12F52R3U
ERJ-S12F52R3U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12F52R3U
Brief Description
RES SMD 52.3 OHM 1% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12F52R3U.pdf
Availability of ERJ-S12F52R3U
QUANTITY
ERJ-S12F52R3U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12F52R3U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12F52R3U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)52.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12F52R3U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12F52R3U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12F52R3U Details Description
Related parts for ERJ-S12F52R3U
DUCT SOLID NOHO DGY 3X4"(6=6') datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 200A AC/DC datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR TRPL 14-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A SOT223 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 5POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CABLE 20COND 28AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 4.7A 15 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
CAP FILM 0.0022UF 5% 1600VDC AXI datasheet.pdf