Panasonic Electronic Components ERJ-S12F57R6U
ERJ-S12F57R6U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12F57R6U
Brief Description
RES SMD 57.6 OHM 1% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12F57R6U.pdf
Availability of ERJ-S12F57R6U
QUANTITY
ERJ-S12F57R6U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12F57R6U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12F57R6U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)57.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12F57R6U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12F57R6U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12F57R6U Details Description
Related parts for ERJ-S12F57R6U
IC 20MHZ DSP OTP 64-VQFP datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
TWEEZER FLAT BLUNT 15 datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 30POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC XDCP SGL 256TAP 50K 14-TSSOP datasheet.pdf
BATTERY PACK 7.2V 500MAH NIMH datasheet.pdf
Connector Receptacle 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 500MW DO214AC datasheet.pdf