Panasonic Electronic Components ERJ-S12F7322U
ERJ-S12F7322U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12F7322U
Brief Description
RES SMD 73.2K OHM 1% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12F7322U.pdf
Availability of ERJ-S12F7322U
QUANTITY
ERJ-S12F7322U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12F7322U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12F7322U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)73.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12F7322U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12F7322U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12F7322U Details Description
Related parts for ERJ-S12F7322U
CONN RECEPT 11POS 22AWG MTA156 datasheet.pdf
CAP MICA 62PF 5% 500V 1210 datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 5% 1.33W 2512 datasheet.pdf