Panasonic Electronic Components ERJ-S12F8062U
ERJ-S12F8062U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12F8062U
Brief Description
RES SMD 80.6K OHM 1% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12F8062U.pdf
Availability of ERJ-S12F8062U
QUANTITY
ERJ-S12F8062U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12F8062U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12F8062U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12F8062U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12F8062U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12F8062U Details Description
Related parts for ERJ-S12F8062U
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
FUSE MOD 700A 1000V BLADE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
SINGLE M8 LONG M8 CN PNP NO datasheet.pdf
DC SOLENOID MAGNET PUSH datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 500MW SOD80 datasheet.pdf