Panasonic Electronic Components ERJ-S12F8451U
ERJ-S12F8451U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12F8451U
Brief Description
RES SMD 8.45K OHM 1% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12F8451U.pdf
Availability of ERJ-S12F8451U
QUANTITY
ERJ-S12F8451U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12F8451U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12F8451U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12F8451U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12F8451U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12F8451U Details Description
Related parts for ERJ-S12F8451U
BATTERY PACK NICAD 12V 700MAH datasheet.pdf
CONN FFC RCPT HSG 16POS 2.54MM datasheet.pdf
CAP TACTILE ROUND GRAY/GRN LENS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY TIN 18POS datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS PIN datasheet.pdf
CONTACT SKT CRIMP 24-30AWG SILVR datasheet.pdf
250 TB SPR CLA 180D B datasheet.pdf
RES CHAS MNT 470 OHM 1% 100W datasheet.pdf