Panasonic Electronic Components ERJ-S12J823U
ERJ-S12J823U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12J823U
Brief Description
RES SMD 82K OHM 5% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12J823U.pdf
Availability of ERJ-S12J823U
QUANTITY
ERJ-S12J823U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12J823U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12J823U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12J823U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12J823U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12J823U Details Description
Related parts for ERJ-S12J823U
RES 330K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 176POS TYPE D VERT datasheet.pdf
EMITTER 7M CONN THROUGH BEAM datasheet.pdf
IC GATE XNOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 66POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 1.15K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 15POS .51M datasheet.pdf
RES 732K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf