Panasonic Electronic Components ERJ-S12J823U
ERJ-S12J823U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12J823U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 82K OHM 5% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12J823U.pdf
Availability of ERJ-S12J823U
QUANTITY
ERJ-S12J823U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12J823U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12J823U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12J823U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12J823U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12J823U Details Description
Related parts for ERJ-S12J823U
IC VOICE REC/PLAY 240SEC 28-DIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 1.5W DO214AC datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.925V SOT143 datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 12VIN 12VOUT DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RECEPT LGH 7POS CIRCULAR datasheet.pdf
RES 953.32 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 3W CLASS D 16SOIC datasheet.pdf