Murata Electronics North America NEF0100101S0C
NEF0100101S0C picture photo
Mfg. Part Number
NEF0100101S0C
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Non-Isolated 10A SIP DC/DC Converters
Datasheet Download
NEF0100101S0C.pdf
Availability of NEF0100101S0C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NEF0100101S0C Order Process
Ship out your order
Specifications of NEF0100101S0C
Internal Part NumberEIS-NEF0100101S0C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship NEF0100101S0C today.
SeriesNEF0100
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NEF0100101S0C
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksNEF010, NEF0100101S0C Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NEF0100101S0C Details Description
Related parts for NEF0100101S0C
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 8SOIJ datasheet.pdf
IC 8-BIT 80MHZ A/D CONV 20-QSOP datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES 10.0K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC RESET MONITOR 2.93V SOT23A-5 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN MINIDIN RECEPT 6-POS TH datasheet.pdf
WELD CABLE 4AWG 600V RED 250' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 1" DIA NATURAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 6A datasheet.pdf