FFF 54242-807161100LF
54242-807161100LF picture photo
Mfg. Part Number
54242-807161100LF
Datasheet Download
54242-807161100LF.pdf
Availability of 54242-807161100LF
QUANTITY
54242-807161100LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54242-807161100LF
Internal Part NumberEIS-54242-807161100LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions16
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.755" (19.18mm)
Length - Post (Mating)0.322" (8.17mm)
Length - Stack Height0.433" (11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54242-807161100LF
Related Links54242-80, 54242-807161100LF Datasheet, FFF Distributor
54242-807161100LF Details Description
Related parts for 54242-807161100LF
RES 4.32 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 3.30 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
RES 3.24 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 10NS 100TQFP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 28MHZ 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 7.28A 45 MOHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 1.81A 55 MOHM TH datasheet.pdf