Panasonic Electronic Components ERJ-S14F1203U
ERJ-S14F1203U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S14F1203U
Brief Description
RES SMD 120K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-S14F1203U.pdf
Availability of ERJ-S14F1203U
QUANTITY
ERJ-S14F1203U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S14F1203U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S14F1203U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S14F1203U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S14F1203U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S14F1203U Details Description
Related parts for ERJ-S14F1203U
CONN HEADER .100 DUAL STR 36POS datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 40POS VERT datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 10-12 AWG #8 datasheet.pdf
KIT FLEX POD FOR CY8C29X 28-SSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 8SO datasheet.pdf
RES SMD 4.02M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HOOD D-SUB 25POS MET-PLAST datasheet.pdf
RES SMD 0.24 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 0.36 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf