Panasonic Electronic Components ERJ-S14F2210U
ERJ-S14F2210U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S14F2210U
Brief Description
RES SMD 221 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-S14F2210U.pdf
Availability of ERJ-S14F2210U
QUANTITY
ERJ-S14F2210U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S14F2210U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S14F2210U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S14F2210U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S14F2210U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S14F2210U Details Description
Related parts for ERJ-S14F2210U
CONN RECEPT 8POS VERT TIN BLK datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 25.8VC SMB datasheet.pdf
IC PRESSURE SENSOR 8-SOP datasheet.pdf
POWER ENTRY FILTERED 3A SCREW datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS CBL MNT PIN datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 36VTLA datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1A 280 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT PIN datasheet.pdf