Panasonic Electronic Components ERJ-S14F29R4U
ERJ-S14F29R4U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S14F29R4U
Brief Description
RES SMD 29.4 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-S14F29R4U.pdf
Availability of ERJ-S14F29R4U
QUANTITY
ERJ-S14F29R4U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S14F29R4U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S14F29R4U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)29.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S14F29R4U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S14F29R4U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S14F29R4U Details Description
Related parts for ERJ-S14F29R4U
KIT EVAL FOR MAX3100 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1M OHM 10% 100W datasheet.pdf
DIGITAL MOD 8PORT 12IN 4OUT PNP datasheet.pdf
CABLE R/A FEMALE-FEMAL 10POS 12' datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 80MM datasheet.pdf
IMCV GIGA FIBERLINX-III TX/SSBX- datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
LED 5MM WARM WHITE CLR 28V SX6S datasheet.pdf