Panasonic Electronic Components ERJ-S14F3903U
ERJ-S14F3903U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S14F3903U
Brief Description
RES SMD 390K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-S14F3903U.pdf
Availability of ERJ-S14F3903U
QUANTITY
ERJ-S14F3903U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S14F3903U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S14F3903U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S14F3903U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S14F3903U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S14F3903U Details Description
Related parts for ERJ-S14F3903U
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
ADAPTER PROGRAMMER 44-PLCC datasheet.pdf
IC DGTL POT QUAD 100K 24-SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 80A TO220 datasheet.pdf
DINIDC SIDEPIERCE-064CNR datasheet.pdf
IC POT DGTL SNGL 50K SPI 8MSOP datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR BOX W/OUT LED datasheet.pdf
IC ADC 18BIT I2C 3.75SPS 8SOIC datasheet.pdf
CONN RECEPT HOUSING 4POS 2MM datasheet.pdf
128M MSDR X16 166MHZ IND datasheet.pdf