Panasonic Electronic Components ERJ-S14F4992U
ERJ-S14F4992U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S14F4992U
Brief Description
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-S14F4992U.pdf
Availability of ERJ-S14F4992U
QUANTITY
ERJ-S14F4992U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S14F4992U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S14F4992U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)49.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S14F4992U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S14F4992U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S14F4992U Details Description
Related parts for ERJ-S14F4992U
LED GRN T1 MODULAR CLEAR LENS datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV POWER MOSFET 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS 24AWG .156 WHITE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
MICRO 51C S 36" WHT FLOAT NI datasheet.pdf
INS BNCM CABLE MINCLP 50OHM 200C datasheet.pdf