Panasonic Electronic Components ERJ-S14F7150U
ERJ-S14F7150U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S14F7150U
Brief Description
RES SMD 715 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-S14F7150U.pdf
Availability of ERJ-S14F7150U
QUANTITY
ERJ-S14F7150U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S14F7150U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S14F7150U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)715
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S14F7150U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S14F7150U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S14F7150U Details Description
Related parts for ERJ-S14F7150U
TRANS 7NPN DARL 100V 0.5A 16SO datasheet.pdf
IC XMITTER 48BIT LVDS 100-TQFP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
RES 19K OHM 1.5W 0.0025% AXIAL datasheet.pdf
CONN ARRAY FEMALE 400POS SMD datasheet.pdf