Panasonic Electronic Components ERJ-S14F8250U
ERJ-S14F8250U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S14F8250U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 825 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-S14F8250U.pdf
Availability of ERJ-S14F8250U
QUANTITY
ERJ-S14F8250U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S14F8250U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S14F8250U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S14F8250U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S14F8250U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S14F8250U Details Description
Related parts for ERJ-S14F8250U
IC OTP 1KBIT SOT23-3 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES 1M OHM 2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FUSE AUTO 60A 32VDC BLADE datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 4A 277VAC 65VDC datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 71POS 0.30MM R/A datasheet.pdf