Panasonic Electronic Components ERJ-S14J750U
ERJ-S14J750U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S14J750U
Brief Description
RES SMD 75 OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-S14J750U.pdf
Availability of ERJ-S14J750U
QUANTITY
ERJ-S14J750U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S14J750U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S14J750U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S14J750U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S14J750U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S14J750U Details Description
Related parts for ERJ-S14J750U
FIXED IND 3.3UH 970MA 130 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 430PF 50V U2J 0603 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 1K OHM .4W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
RES SMD 48.1KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
SIGMAFORM TUBING datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 0.6A 6SOT datasheet.pdf