Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF1000U
ERJ-S1DF1000U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF1000U
Brief Description
RES SMD 100 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF1000U.pdf
Availability of ERJ-S1DF1000U
QUANTITY
ERJ-S1DF1000U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF1000U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF1000U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DF1000U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DF1000U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DF1000U Details Description
Related parts for ERJ-S1DF1000U
SWITCH PUSH SPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
TRANS NPN 100V 2A SOT89-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
RES 55.6 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
IDC SOCKET 2.54MM 6 CONTACTS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 2A SJP datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf