Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF1270U
ERJ-S1DF1270U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF1270U
Brief Description
RES SMD 127 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF1270U.pdf
Availability of ERJ-S1DF1270U
QUANTITY
ERJ-S1DF1270U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF1270U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF1270U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DF1270U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DF1270U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DF1270U Details Description
Related parts for ERJ-S1DF1270U
CONN STRAIN RELIEF ENCLOSE 6POS datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 75 OHM 0804 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
CHOKE RFI SUPP 44MH .5A HORIZ datasheet.pdf
DIODE PIN 30V 50MA GMD2 datasheet.pdf
JACK HOUSING RED MT-RJ INSERTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 187 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 24VOUT 75W datasheet.pdf
CAP CER 4PF 9KV R7 AXIAL datasheet.pdf