Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF20R0U
ERJ-S1DF20R0U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF20R0U
Brief Description
RES SMD 20 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF20R0U.pdf
Availability of ERJ-S1DF20R0U
QUANTITY
ERJ-S1DF20R0U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF20R0U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF20R0U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DF20R0U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DF20R0U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DF20R0U Details Description
Related parts for ERJ-S1DF20R0U
TERM SOLDER TURRET .187" .078"L datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 0.85V 0.2A SOT25 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES 976K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
36 SIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONNECTOR datasheet.pdf
FUSE LINK EDISON TYPE T 40A RB 2 datasheet.pdf