Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF2201U
ERJ-S1DF2201U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF2201U
Brief Description
RES SMD 2.2K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF2201U.pdf
Availability of ERJ-S1DF2201U
QUANTITY
ERJ-S1DF2201U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF2201U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF2201U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DF2201U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DF2201U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DF2201U Details Description
Related parts for ERJ-S1DF2201U
RES 64.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 28POS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 225DEG 5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 38POS .100" DUAL ENTRY datasheet.pdf
RES SMD 487K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 15.4 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
IC FPGA 71 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PANEL MNT TH SKT datasheet.pdf