Sullins Connector Solutions SFM210-LPSE-S47-ST-BK
SFM210-LPSE-S47-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPSE-S47-ST-BK
Brief Description
Connector Header 47 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
SFM210-LPSE-S47-ST-BK.pdf
Availability of SFM210-LPSE-S47-ST-BK
QUANTITY
SFM210-LPSE-S47-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPSE-S47-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPSE-S47-ST-BK
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions47
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPSE-S47-ST-BK
Related LinksSFM210-LPS, SFM210-LPSE-S47-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPSE-S47-ST-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPSE-S47-ST-BK
IC MPU/RESET CIRC 3.50V SC70-4 datasheet.pdf
LED DISP 14SEG .54" 695NM HRD CC datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SSOP datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP GRAY .425-.500 datasheet.pdf
CABINET CLASSIC II 29.81" BLACK datasheet.pdf
RES 1.43 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 55MM datasheet.pdf
CONN HEADER 0.079 50 POS datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CONN EDGE .100 34POS DR LOW P datasheet.pdf