Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF2261U
ERJ-S1DF2261U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF2261U
Brief Description
RES SMD 2.26K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF2261U.pdf
Availability of ERJ-S1DF2261U
QUANTITY
ERJ-S1DF2261U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF2261U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF2261U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.26k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DF2261U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DF2261U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DF2261U Details Description
Related parts for ERJ-S1DF2261U
CONN HEADER 2MM 8POS R/A .155" datasheet.pdf
CAP CER 240PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
SWITCH PB MOM FLUSH ROUND WHITE datasheet.pdf
LED WHITE 0603 SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 361K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf