Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF24R9U
ERJ-S1DF24R9U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF24R9U
Brief Description
RES SMD 24.9 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF24R9U.pdf
Availability of ERJ-S1DF24R9U
QUANTITY
ERJ-S1DF24R9U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF24R9U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF24R9U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DF24R9U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DF24R9U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DF24R9U Details Description
Related parts for ERJ-S1DF24R9U
RES SMD 4.75M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X32MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 442K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 180K OHM 10SIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 2.8A SC70-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DPDT SLD NONSHORT datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 1.25W DO204AL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.0001 OHM 0.5% datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf