Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF8872U
ERJ-S1DF8872U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF8872U
Brief Description
RES SMD 88.7K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF8872U.pdf
Availability of ERJ-S1DF8872U
QUANTITY
ERJ-S1DF8872U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF8872U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF8872U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)88.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DF8872U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DF8872U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DF8872U Details Description
Related parts for ERJ-S1DF8872U
CONN FERRULE UNINSUL 14AWG datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
Connector Receptacle 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 374 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 365MA 740 MOHM TH datasheet.pdf
DUCT CABLE SLOT PVC 2M datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 45MA 28 OHM TH datasheet.pdf
CONN HAN BASE W/ADAPTER ASSY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALL MNT SKT datasheet.pdf